دومین نشست پرسش و پاسخ انجمن زرتشتیان تهران با هموندان انجمن برگزار شد

دومین نشست پرسش و پاسخ و هم اندیشی هیئت مدیره ی گردش ۴۵ انجمن زرتشتیان تهران و اعضای انجمن در سال ۱۴۰۳  با همکاری  هیئت اجرایی آدریان بزرگ تهران، در این مکان برگزار  شد.
به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، این نشست در ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه  با خوشامد گویی فرامرز پوررستمی سخنگوی انجمن زرتشتیان تهران و گرداننده ی  نشست به باشندگان،  آغاز شد. 
سپس  افشین نمیرانیان رییس هیات مدیره ی انجمن در زمینه ی ساختمانی که در این مکان در حال ساخت است، توضیح داد.
به گفته ی افشین نمیرانیان، در طراحی این ساختمان در سال های پیش، چند فاز برای آن پیش بینی شده بود. 
وی افزود؛ ساخت سالن های جدید آدریان و فازهای مربوط به آن، با همکاری بنیاد سیروس یگانگی و آقای سهراب سلامتی انجام  شده است و بیشتر کارهای ساختمانی آن انجام شده است. 
رییس هیات مدیره ی  گردش ۴۵ سپس به توضیح مراحل باقیماده اشاره کرد و افزود؛ افزون بر هزینه های تکمیل ساختمان، عمده ی هزینه‌های باقیمانده مربوط به  تاسیسات، تجهیزات آتش نشانی،  انشعابات آب و فاضلاب و هزینه های لازم برای تامین برق مجموعه است که بر عهده انجمن زرتشتیان تهران قرار دارد. برآوردهایی که شده است، نشان می دهد که تامین هر یک از این نیازها، چند میلیارد تومان خرج دارد و با شرایط کنونی نقدینگی انجمن، امکانی برای تامین این هزینه های میلیارد تومانی وجود ندارد. 
در ادامه نشست، چند تن از همکیشان  در رابطه با جمع آوری وسایل بازی فعلی در آدریان بزرگ اشاره کردند و  دلیل این خواسته شان را نامناسب بودن فضا و زمین و وسایل و امکان آسیب رسیدن به فرزندان خود اعلام کردند. 
در این زمینه سخنگوی گردش ۴۵ اطمینان داد که در این گردش، کودکان و جوانان در 
 اولویت اول هستند. و  در مورد جمع آوری وسایل بازی نیز هیئت اجرایی با توجه به امکاناتی که دارد، اقدام خواهد کرد. 
در رابطه با نوکردن آسفالت قدیمی زمین بسکتبال نیز  فرشاد فر هی فر رابط انجمن زرتشتیان و هیئت اجرایی آدریان بزرگ، 
توضیحاتی داد و افزود؛ در این زمینه، نشستی نیز برای بررسی  راهکارهای مناسب و اجرایی، برگزار شده است. 
بر پایه ی این گزارش، در ادامه پرسشی در رابطه با دلیل جابه جایی  مهد کودک پرورش و  تعطیل شدن مکان پیشین مهد کودک مطرح شد که رییس کمیسیون خدمات پاسخ داد.
 مهردخت شهریاری توضیح داد که مهد کودک پرورش به ساختمان جدیدی در باباطاهر منتقل شده است و رضایت خانواده‌های نونهالان نیز جلب شده است. 
همچنین پیمانکار ساختمان در حال ساخت کنار مهد کودک توضیح داد. 
به گفته ی خدادادراسخی؛  ساختمان کنار مهد کودک پرورش با مالکیت دکتر جمشیدی در حال ساخت کلینیک پیوند استخوان اولین کلینیک پیوند در ایران است. وی افزود؛ موارد ایمنی نیز رعایت می شود.
در ادامه نشست پرسش و پاسخ چند پرسش در مورد سرویس آموزشگاه های زرتشتی توسط والدین مطرح شد. گرداننده ی نشست برای پاسخ دادن، از یکی از هموندان کمیسیون آموزش و فرهنگی و دینی دعوت کرد.
پروانه خرمشاهی، با گفتن اینکه آسایش دانش آموزان برای اعضای کمیسیون نیز خیلی اهمیت دارد، توضیح مفصلی را در رابطه با سرویس مدارس وتعویض مدیریت‌ها به پرسش کنندگان داد. وی اشاره کرد که برای 
قرارداد  پیمانکاری مدارس نیز فراخوان جدید داده شده است.
پرسشی نیز  در رابطه با باغ شهدای زرتشتی و نتیجه ی فراخوان برای تعیین بهره بردار، مطرح شد که که  رییس کمیسیون املاک و ساختمان در این زمینه  توضیح و گزارش داد.
به گفته ی ساسان نیکنام، این طرح در مراحل نهایی است و انتظار می رود پس از مشورت با حقوقدانان و تنظیم یک قرارداد مناسب که به صورت برد- برد باشد، باغ به بهره بردار واگذار شود.
در رابطه با تراز بیلان سال مالی ۱۴۰۲ نیز سوال شد که افشین نمیرانیان توضیح داد،  
 گزارش های لازم از جمله تراز بیلان برای ارائه در مجمع آماده است. 
رییس هیئت مدیره ی  گردش ۴۵ سپس از هموندان انجمن   برای حضور در مجمع همگانی نوبت دوم  انجمن زرتشتیان تهران گردش ۴۵ که در تاریخ ۲۹ تیر ماه در مارکار تهران پارس برگزار می شود،  دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، این نشست، با حضور تنی چند از اعضای هیئت مدیره گردش ۴۵ انجمن زرتشتیان تهران و هیئت اجرایی آدریان بزرگ و گروهی از  همکیشان،  در ساعت ۲۰:۳۰ به پایان رسید.

عکس از کامبیز رستمی عصرآبادی است