بزرگداشت جشن تیرگان در پژوهشگاه میراث فرهنگی


بزرگداشت جشن تیرگان با همکاری انجمن زرتشتیان تهران و سازمان جوانان زرتشتی توسط پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران، این بزرگداشت از ساعت ۹ بامداد تا ۱۳ چهارشنبه ۱۳ تیرماه با همراهی سازمان جوانان زرتشتی، انجمن زرتشتیان تهران، خانه فرهنگ و هنر‌ و تعدادی دیگر از سازمانهای فرهنگی کشور  پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.
بر اساس برنامه اعلامی، در این بزرگداشت دکتر بهشید برخوردار نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس سخنرانی خواهد کرد. همچنین دکتر مهرداد قدردان پژوهشگر زرتشتی به عنوان سخنران علمی در مورد جشن تیرگان سخن خواهد گفت.
اجرای برنامه آيینی تیرگان از سوی سازمان جوانان زرتشتی دیگر برنامه این همایش خواهد بود. از دیگر  برنامه های اعلامی این همایش که همراه با بزرگداشت روانشاد دکتر فرهود جلالی برگزار می شود بررسی جشن های مشابه تیرگان در ارمنستان و مازندران و نیز ارایه گزارش و تقدیر از برگزیدگان جشنواره آرش کمانگیر و بزرگداشت مقام علمی و شخصیت دکتر فرهود جلالی خواهد بود.
این همایش در آدرس خیابان سی تیر، رو به روی موزه ملی ایران، جنب پارک، ساختمان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، طبقه منفی یک، سالن خلیج فارس برگزار می شود.
گفتنی است پژوهشکده مردم شناسی پیش از این نیز با همراهی سازمان جوانان زرتشتی و انجمن زرتشتیان تهران جشن سده را نیز به صورت نمادین برگزار کرده بود.