گزارشی از نشست ۷۲ هیئت مدیره گردش ۴۵ انجمن زرتشتیان تهراننشست هفتاد و دوم هیئت مدیره، در پسین روز دوشنبه  بیست و یکم خرداد ماه با ۱۷ تن رسمی شد و با ۱۸ نفر ادامه یافت.
 در آغاز نشست هیچ یک از بازرسان حضور نداشتند و از میانه ی نشست هر ۳ بازرس باشنده شدند.
به گزارش سخنگوی گردش ۴۵، این نشست با ارائه گزارش توسط رئیس هیئت مدیره آغاز شد.
 افشین نمیرانیان در بخشی از گزارش‌هایش اعلام کرد که نشست مشترکی با مسئولان موقوفه رستم گیو داشتند که در آن مسائل مربوط به این موقوفه مطرح شده است.
 وی افزود؛ ترازو بیلان مربوط به سال مالی ۱۴۰۲ نیز در مراحل نهایی است و به موقع آماده خواهد شد.  وی در مورد چند عدد و رقم مربوط به ترازو بیلان نیز به اعضای هیئت مدیره توضیح داد.
سخنگوی گردش ۴۵، سپس به مصوبه‌های مطرح شده در این نشست اشاره کرد. 
به گفته ی فرامرز پوررستمی، نخستین مصوبه مربوط به تاریخ برگزاری مجمع همگانی عادی مربوط به سال مالی ۱۴۰۲ بود با تصویب هیئت مدیره تاریخ نخست مجمع ۹ /۴/ ۱۴۰۳ و از ساعت ۱۰ صبح در محل مارکار تهرانپارس است. تاریخ دوم نیز برای روز ۲۹ تیر ماه و از ساعت ۹ بامداد در همان محل تعیین شد.
مصوبه ی دیگر در مورد افزایش میزان پرداخت‌های خورد و متوسط توسط گروه سرپرستان انجمن بود که به تصویب رسید.
 این دو مصوبه توسط هیئت رئیسه گردش ۴۵ ارائه شد.
 در مصوبه ی بعدی هیئت مدیره موافقت کردند که اگر کادر آموزشی آموزشگاه‌های تحت پوشش انجمن بخواهند فرزندانشان را در مهد کودک پرورش ثبت نام کنند، شهریه آنها با ۳۰ درصد تخفیف محاسبه شود. این مصوبه را که تایید شد، گروه کمیسیون فرهنگی ارائه کرد.
 این کمیسیون همچنین از هیئت مدیره مصوبه‌ای گرفت که به موجب آن پیک نیک دانش آموزی در محل آدریان بزرگ تهران برگزار شود.
 این پیک نیک ویژه ی دانش آموزان ۷ تا ۱۴ سال است و هزینه برای شرکت در این پیک نیک ۱۵۰ هزار تومان تعیین شد.
 برگزار کننده ی این پیک نیک که از ساعت ۹ صبح تا ۵ پسین است، دادبه اورنگی خواهد بود.
 سومین مصوبه کمیسیون فرهنگی آموزشی دینی گردش ۴۵ مربوط به دریافت هزینه از گروه های گردشگری بود که مایل به بازدید از آدریان تهران( معبد) به صورت گروهی هستند.  این مصوبه نیز رای کافی گرفت.
کمیسیون خدمات نیز مصوبه‌ای را ارائه کرد که در این مصوبه خواهان تخفیف برای برگزاری آیین سال درگذشت  خویشاوند نزدیک یکی از همکاران دبیرخانه انجمن شده بود که با این تخفیف موافقت شد.
کمیسیون مالی نیز مصوبه‌ای داشت برای خرید ویدیو پروژکتور و دوربین فیلمبرداری و لوازم مورد نیاز آن که با این مصوبه موافقت شد به شرط تامین مالی.
مصوبه ی دیگر کمیسیون مالی مربوط به تعدیل و افزایش اجاره یک باب مغازه بود که این میزان افزایش مورد تایید هیئت مدیره قرار گرفت.
همچنین افزایش اجاره ساختمان مزدا نیز مطرح شد و مورد موافقت قرار گرفت. همچنین قرار شد یک بخش ۱۵ متری از این ساختمان به عنوان داروخانه جداگانه اجاره داده شود.
مصوبه ی دیگر کمیسیون ساختمان مربوط به اضافه کردن واحد جنوبی ساختمان جنب دبیرخانه به ساختمان دبیرخانه بود که به موجب آن با ایجاد تغییرات مورد نیاز از جمله نصب دیوارهای جدا کننده و تعمیرات مورد نیاز به ویژه در مورد  مشکلات شیروانی و  سقف ساختمان، فضای بیشتری در اختیار دبیرخانه انجمن قرار گیرد.
آخرین مصوبه ی کمیسیون ساختمان املاک مربوط به بهسازی زمین‌های بسکتبال و والیبال در مجموعه ی ورزشی مارکار تهران پارس بود که همه ساله برای برگزاری جام جانباختگان در اختیار کانون دانشجویان قرار می‌گیرد.
 مبلغ پیش بینی شده برای این بهسازی ۷۰۰ میلیون تومان تعیین و قرار شد تا این مبلغ هزینه شود که زمین‌ها آماده برگزاری مسابقه شوند و احتمال آسیب دیدن همکیشان جوان ورزشکارمان کمتر شود.
 به گزارش سخنگوی گردش ۴۵ نشست ۷۲ از ساعت ۲۰ به صورت غیر علنی ادامه یافت.