مجموعه ورزشی بابک خراشه گشایش یافت

مجموعه ورزشی بابک خراشه، با آیین جشن خوانی و اجرای برنامه‌های مختلف گشایش یافت.
این مجموعه ورزشی با دهش روانشادان جمشید خراشه و مهین فروغی به یاد فرزندشان روانشاد بابک خراشه و همراهی ها و سرپرستی مهندس فروغی  بر روی زمینهای مارکار تهرانپارس  ساخته شده است.
این بنا را می توان مجهزترین سالن ورزشی شرق تهران دانست.
در آیین گشایش این مجموعه ورزشی که آدینه ۲۸ اردیبهشت ماه، با باشندگی همکیشان نخست اوستاخوانی جشن گشایش و آتش نیایش برای تندرستی تمامی دهشمندان زمانه و باشندگان توسط موبدان سرور تاراپوروالا و هرمز خسرویانی خوانده شد.  موبدان در ادامه در سخنانی درمورد دهش سخن گفتند و تاکید کردند که دهش وظیفه همه است و زمانی دهش معنا پیدا می کند که بدون چشم داشت باشد.
در ادامه دکتر افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران در سخنان خود به برخی از اماکنی که زرتشتیان تهران دارند اشاره کرد و گفت ما تقریبا هر چیزی که برای زیست در یک جامعه لازم است، مانند مهدکودک، مدرسه، درمانگاه و بیمارستان داریم و تنها یک مجموعه ورزشی کم داشتیم که دیگر آن را نیز داریم. وی با قدردانی از خانواده خراشه که ساخت این مجموعه را با تمام دشواری هایش به پایان رساندند افزود بسیاری از سازه های که توسط زرتشتیان ایجاد شده است برای تمام مردم است، اینجا نیز چنین خواهد بود و همه می توانند از آن بهره ببرند.
دکتر اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی نیز در سخنان خود نخست با قدردانی از خانواده خراشه و مهندس فروغی که ساخت این بنا را به اتمام رساندند، گفت ما زرتشتیان خواستگاهی جز ایران نداریم. وی ادامه داد خانواده خراشه امکان آن را داشتند که سرمایه خود را در هر جای دیگری از کره زمین به کار ببندند ولی به دلیل اینکه آنها نیز فرزند ایران هستند، تصمیم گرفتند که این بنا را در ایران و برای استفاده ایرانیان و زرتشتیان بسازند. وی با گلایه از شهرداری تهران که در این برنامه حضور نداشت از آنان خواست که حداقل زمین قوتیال مازکاز زا چمن کنند.
به گزارش روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران، در این آیین که با حضور تعدادی از ورزشکاران و مدیران ورزشی رشته های مختلف ورزشی برگزار می شد، از دکتر فرهاد خراشه و مهندس فروغی و دیگر دست اندرکاران ساخت این مجموعه قدردانی شد و لوح های یادبودی به آنها تقدیم شد. 
دکتر فرهاد خراشه نیز در سخنان خود از گردش های  مختف انجمن زرتشتیان تهران که در ساخت این مجموعه همراه بودند قدردانی کرد. وی همچنین از مهندس فروغی که از صفر تا صد برای انجام خواسته پدرشان جمشید خراشه، برای ساخت این مجموعه تلاش کرده است قدردانی کرد.
مهندس جمشید فروغی نیز در سخنان خود با یادکرد افرادی که در ساخت این بنا همراهش بودند از آنان قدردانی کرد. وی در سخنان خود با بیان آنکه در طی سالها فعالیت های متعددی برای جامعه زرتشتی انجام داده است ولی هماره از دو کاری که شاید در مقابل کارهای دیگرش کوچک باشند ولی برای او بزرگ هستند یاد کرد و گفت یکی از آنها تعمیر نمای آتشکده رستم باغ و دیگری اتشکده تهران است.
گفتنی است در این برنامه نقالی و اجرای موسیقی سنتی نیز به عنوان برنامه های جانبی اجرا شد.

عکس ها از کامبیز رستمی و شهاب نمیرانیان است