دانش آموزان آموزشگاه های زرتشتی تهران از چند مکان تحت پوشش انجمن زرتشتیان تهران دیدن کردند

بیش از ۵۰ تن از انش آموزان دوره ابتدایی آموزشگاه‌های تحت پوشش انجمن زرتشتیان تهران به همراه چند تن از مادران دانش آموزان، از چند مکان این انجمن دیدن کردند. 
به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، در این برنامه که با هماهنگی کمیسیون آموزشی فرهنگی و دینی ترتیب داده شد،  دانش آموزان افزون بر دیدن و آشنایی با کارکردهای  دبیرخانه انجمن زرتشتیان تهران، از آدریان تهران و کتابخانه یگانگی نیز دیدن کردند.
بر پایه ی این گزارش هنگام آشنایی با دبیرخانه، افشین نمیرانیان رئیس هیئت مدیره ی گردش ۴۵ انجمن به میهمانان خوش آمد گفت و در مورد کارکردهای آن برای دانش آموزان توضیح داد. پذیرایی از میهمانان نیز    به عمل آمد.
باشندگی دانش آموزان در آدریان (آتشکده)  تهران با خواندن اوستاهای تندرستی، پیمان دین و  برساد همراه بود.
 همچنین موبد فرهنگ ضیا طبری و  فرحناز گشتاسب در مورد اهمیت نیایشگاه آدریان،  چگونگی ساخته شدنش و کارکردهایش توضیح دادند.
 در ادامه این برنامه، میهمانان و همراهانشان در تالار ایرج گرد آمدند و موبد سرور تاراپور والا در مورد اینکه چرا آنان را در این روز به آتشکده آورده‌اند توضیح داد.
  یکی از نکات بسیار جالب این بخش از برنامه که نزدیک به ۲۰ دقیقه ادامه یافت،  پرسش و پاسخ بود.
پرسش ها که همگی مربوط اهمیت آتش و جشن های آتش بود، توسط موبد تاراپوروالا از دانش آموزان پرسیده می‌شد و دانش آموزان نیز به تعداد زیاد آماده ی  پاسخگویی و توضیح دادن بودند.
 این آمادگی و اشتیاق نشان داد که دانش آموزان زرتشتی دوره ابتدایی چقدر خوب در این زمینه آموزش دیده‌اند.
 البته نباید از ارتباط دوستانه و بسیار خوب سرور تاراپوروالا با دانش آموزان نیز یاد نکرد که آنان را بیشتر مشتاق پاسخ دادن می‌کرد. 
به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، بخش دیگری از این برنامه به دیدن کتابخانه یگانگی و  آشنایی با فعالیت ها کارکردهای این مجموعه فرهنگی که در ایران بی‌نظیر است، اختصاص داشت.
دانش آموزان در دو گروه به کتابخانه رفتند و در آنجا دو تن از کارکنان کتابخانه، آرمیتا حافظی و  مهرداد عادلی، افزون بر توضیحاتی به زبان ساده در مورد فعالیت‌های کتابخانه و انواع کتاب‌های موجود، در مورد انواع روش‌های چاپ از جمله چاپ سنگی همچنین انواع کتاب‌ها از جمله کتاب‌های خطی به دانش آموزان و مادران همراه توضیح دادند‌ این توضیحات نیز مورد استقبال دانش آموزان و همراهانشان قرار گرفت. کارکنان کتابخانه به پرسش‌های دانش آموزان نیز پاسخ دادند.
 در این بخش از برنامه فرامرز پوررستمی سرپرست کتابخانه یگانگی نیز مهمانان را همراهی کرد.
این برنامه که صبح روز پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار شد، بیش از دو ساعت به درازا کشید و پایان بخش آن نیز پذیرایی ناهار از دانش‌آموزان بود که تدارک آن را یکی از دهشمندان پذیرفته بود.

عکس ها از ماندانا آذرکیوان و کامبیز رستمی است

دکتر افشین نمیرانیان - فرنشین انجمن زرتشتیان تهران