آگاهی رسانی هیئت اجرایی آرامگاه قصر فیروزه از کارهای انجام شده

به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، هیئت اجرایی آرامگاه قصر فیروزه که از اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ و با باشندگی همکیشان گرامی فیروز خسرویانی، فرزاد خادم، هرمز خسرویانی و رشید مژگانی تشکیل شد توانسته است کارهای ارزشمندی را برای بهبود وضعیت آرامگاه انجام دهد.
 این خدمات و اقدامات ارزشمند افزون بر تلاش هیئت اجرایی، با کمک دهشمندانِ نیک اندیش و انجمن زرتشتیان تهران انجام شده است. 
بر پایه ی این گزارش، فیروز خسرویانی دبیر هیئت اجرایی آرامگاه با انتشار گزارشی بخشی از خدمات انجام شده را اعلام کرد.
  گزارش دبیر هیئت اجرایی آرامگاه از این قرار است:
اوایل اردیبهشت ۱۴۰۲ هیئت اجرایی با رابط محترم بابک شهریاری و سرپرستی خیر و زحمتکش آرامگاه  فریدون رویین تن کار خود را شروع کردند.
1- مهم‌ترین و بزرگترین مسئله این مجموعه، آب قنات و آب آشامیدنی شهری بود که با رایزنی و جلسات متعدد با سپاه موفق به گرفتن آب شرب شهر تهران شدیم.
 خرید ۷۰۰ متر لوله  لوله توسط خیراندیش به نامگانه روانشادان بانو سروش مهرابی پور کرمانی  و اسفندیار دینیار دینی انجام شد و آب آشامیدنی به آشپزخانه و پاک شوخانه و اتاق سرپرستی و دفتر وصل شد و به بهره‌ برداری رسید.
 و آب قنات نیز برای آبیاری درختان پیگیری شد و به نتیجه رسید ولی متاسفانه در اواخر تابستان دوباره کم شد که  علت کم شدن، در دست پیگیری است.
2-  راه‌اندازی وانت نیسان اسقاطی که در حدود ۱۰ الی۱۵ سالی استفاده نشده بود. البته قدیم به عنوان آمبولانس از آن استفاده می‌شد و به علت نیاز شدید به وانت و کم کردن از هزینه اضافه برای حمل خاک و مصالح در محوطه آرامگاه، بر آن شدیم تا آن را راه اندازی کنیم که با کمک انجمن و همیاری خزانه‌دار و مسئولین حسابداری این امر میسر شد و ماهانه در حدود ۲۵الی ۳۰ میلیون تومان صرفه جویی شد .

3-  انجام آسفالت توسط خیراندیشی که مایل نبودند نامشان گفته شود و از اهورا مزدا پاداش نیک برایشان خواستاریم، از ابتدای سالن تا  مزارهای جدید انجام شد و همه ی  راه‌های داخل آرامگاه توسط گریدر و غلطک صاف و هموار شد.

4-   جدا کردن محل زندگی سرپرست از دفتر آرامگاه و ساختن سوئیت مجزا با تمام تجهیزات ( حمام، دستشویی، آشپزخانه) 

5-  اصلاح و بازسازی دفتر آرامگاه که هزینه سرامیک کف وهزینه بنایی آن توسط خیراندیش به نامگانه روانشادان جمشید کیخسرو شهریاری و آرتمیس رامین ستوده نیا حمایت شد و رختکن موبدان نیز ساخته و به کتابخانه برای نگهداری کتاب اوستا تجهیز شد .

دفتر به آبدارخانه مجهز شد که کابینت‌های آن نیز توسط خیراندیش به نامگانه روانشاد خدامراد فریدون مستغنی اهدا شده است.

6-   در قسمت غربی آشپزخانه سوله‌ای است که به عنوان انبار آهن از آن استفاده می شد اما وضعیت مناسبی نداشت. 
بنابراین، با حمایت انجمن تمام آهن ها تخلیه شدند واز انجایی که کف آن خاک بود، توسط موزائیک های دست دومی که سالیان سال در محوطه آرامگاه زیر باد و باران قرار داشت و منظره جالبی نداشت، موزاییک شد و به دو قسمت برای انبار آهن و چوب تقسیم شد.
 برای آهن‌ها  استند مناسب ساخته شد که اینکار هم با حمایت انجمن سرانجام پذیرفت. وبرای چوب‌ها هم استند ساخته وچوب خریداری شد که  این نیز با حمایت خیر آندیش انجام پذیرفت.

7-  نصب وراه اندازی صندوق هایی که توسط انجمن زرتشتیان مصوب شده بود، از دیگر اقدامات است. در این زمینه برای؛
 انعام کارگرها شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۲۲۰۹۵۱۶۱۶ فیروز خسرویانی
 برای غذای سگ شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۵۵۰۰۰۴۱۴۷ هرمز خسرویانی،
 وبرای هزینه آرامگاه شماره کارت۵۰۲۹۰۸۱۰۵۶۳۸۳۲۱۵ بابک شهریاری اختصاص یافت.

8-  سالن مهربان جمشید پارسایی که اولین سالن ساخته شده در آرامگاه است  به عنوان انبار مصالح از آن استفاده می‌شد توسط هیات اجرایی آماده ورنگ شد و روشنایی آن توسط آقای اشکان جهانبخشی خریداری ونصب شد و با ظرفیت ۱۰۰ نفر تا زمانی که سالن اصلی ساخته شود و مورد بهره برداری قرار بگیرد آماده شد.
9-  فروش اهن ضایعات و پاکسازی محوطه از ضایعات با مجوز بازرسان و کمیسیون خدمات، استعلام از پنج نفر با نظارت هیات اجرایی وسرپرست آرامگاه فروخته شد. 
10-  انتقال منبع گاز مایع با مصوبه انجمن به منظور استفاده در زيارتگاه پیر هریشت برای برگزاری آیین ها به آنجا اهدا شد.

11-  دستگاه زباله سوز به منظور از بین بردن زباله های عفونی که توسط خیراندیش فریدون کاویانی پیشکش شده بود، با جرثقیل حمل وبه محل مناسب انتقال یافت. سپس برای بهره برداری، انشعاب گاز و برق کشیده شد و دستگاه توسط آقای کاویانی راه اندازی ومورد بهره برداری قرار گرفت


12- رای آراستگی و ایمنی و رفاه کارگرهایی که در آرامگاه فعالیت دارند لباس فرم وکفش ایمنی وکلاه حصیری تهيه شد واین پوشش یک‌دست و هماهنگ، جزئی از ارکان اولیه آرامگاه قرار گرفت.
13-  تعمیر وراه اندازی آبسردکن که مدت زیادی در انبار بود، توسط خیراندیش آقای خداداد ظهرابی انجام شد و ایشان همیشه ما را در این موارد همراهی می‌کند.
کارهای دیگری از جمله اهن کشی عقب آمبولانس، رفع ترکیدگی لوله‌های داخل آرامگاه ، نصب نیمکت وسطل زباله و نصب کمد  داروخانه وکمکهای اولیه وتجهیزات کردن آن، در طول این مدت انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی گردش ۴۵، بخش پایانی گزارش دبیر هیات اجرایی آرامگاه، به برنامه ها و کارهای در دست اجرا اختصاص دارد که با همیاری دهشمندان و انجمن زرتشتیان تهران به سرانجام خواهد رسید. در این بخش از گزارش فیروز خسرویانی آمده است:
۱-تعمیر و بازسازی استخر بزرگ که مساحتی بیش از ۳۶۰۰متر دارد و به منظور ذخيره ی آب قنات در زمستان واستفاده از آن در تابستان در سر سبز نگه داشتن آرامگاه کارایی بالایی را دارد. 
۲- راه‌اندازی تارنما( سایت)  آرامگاه قصرفیروزه که بخشی از کار آن توسط کانون دانشجویان زرتشتی انجام شده است و دبیر کانون جهت ادامه وتکمیل این پروژه قول همکاری داده است.
۳- بازسازی و ساخت سالن بزرگ که که توسط خیر اندیشان گرامی خانواده روانشاد آقای استاد در حال انجام است. 
۴- نصب لوله وراه اندازی آبیاری قطره ای که بسیاری از مشکلات فضای سبز موجود در آرامگاه با این کار حل می‌شود و می‌توانیم بهینه تر  آبیاری را انجام دهیم. 
۵- ساخت ورودی و سردر آرامگاه با اِلمان در خور جامعه و شایسته ی جانباختگان و درگذشتگان که به عنوان ویترین آرامگاه محسوب می‌شود. 
گزارش دبیر هیات اجرایی با این جمله پایان می پذیرد: 
اعضای هیات اجرایی دست خیراندیشان و همکیشان عزیز را به گرمی میفشارند وپذیرای انتقاد وپیشنهادهای شما عزیزان در راستای هرچه بهتر انجام شدن کارها برای رفاه همکیشان وشادی روان در گذشتگان هستند. 
                                 ایدون باد!