گزارشی از آغاز فعالیت های آموزشگاه های زرتشتیان تهران

آغاز ماه مهر هر ساله با خجسته آیین آغاز فعالیت های آموزشگاه ها در سراسر ایران همراه است.
در آموزشگاه های شش گانه ی وابسته به انجمن زرتشتیان تهران نیز  روز اول مهر سال ۱۴۰۲  و آغاز سال تحصیلی گرامی داشته شد.
 به گزارش کمیسیون فرهنگی و آموزشی گردش ۴۵ انجمن، در این آیین افزون بر مدیران و تنی چند از اعضای انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه ها، دکتر اسفندیار اختیاری نماینده ی زرتشتیان در مجلس، دکتر افشین نمیرانیان رئیس هیات مدیره ی انجمن، همچنین مهندس فرشاد فرهی فر رئیس کمیسیون آموزشی فرهنگی   و سرپرست آموزشی مهندس پروانه خرم شاهی باشنده بودند و برای دانش آموزان سالی پربار و شاد را در سخنرانی هایشان آرزو کردند.
این گزارش حاکی است؛ 
مدارس ششگانه وابسته به انجمن زرتشتیان تهران در دو منطقه ۶ و ۱۲ شهرداری تهران قرار دارند.
 مدارس پسرانه به صورت خاص اداره می شود و پذیرای دانش آموزان زرتشتی است و در منطقه ۱۲ تهران قرار دارند .
زنگ مهر در دبستان پسرانه جمشیدجم با مدیریت سرکارخانم نوشین پشوتن  و دبیرستان پسرانه دوره اول رستم آبادیان با مدیریت جناب آقای اردشیر بهمردی و دبیرستان پسرانه دوره دوم و هنرستان فیروز بهرام با مدیریت جناب آقای سهراب ویرابی
 نواخته شدند. 
  آموزشگاه های دخترانه در منطقه ی  ۶ تهران واقع شده است  و به صورت عام پذیرای دانش آموزان زرتشتی و دیگر هموطنان است. 
زنگ مهر در دبستان دخترانه گیو با مدیریت سرکار خانم امجدی و دبیرستان دخترانه دوره اول گشتاسب با مدیریت سرکار خانم طاهری و دبیرستان دوره دوم انوشیروان جی تاتا  با مدیریت سرکار خانم نوابی، به صدا در آمد.
در دبیرستان انوشیروان افزون بر بلندپایگان یاد شده، دکتر کامبیز میزانیان سرنشین هیات امنا و دکتر مهرداد پوررستمی سرنشین انجمن اولیا و مربیان این دبیرستان نیز باشنده بودند.
در گزارش کمیسیون  همچنین آمده است؛ 
 به علت همزمان بودن آغاز کار ساعت آموزشگاه ها در سال تحصیلی ۳- ۱۴۰۲ امکان حضور همه ی بلندپایگان به صورت همزمان در مدارس وجود نداشت.
 در نهایت در دبستان دخترانه گیو ،آنان به هم پیوستند و بعد از آنجا به اتفاق یکدیگر به دبیرستان انوشیروان جی تاتا   - که امسال به صورت هیات امنایی اداره می‌شود -  رفتند و نشستی در دفتر  مدیریت با حضور بانو  پروین خدادادی دبیر و معاون با سابقه ی  دبیرستان برگزار شد.
 پس از این نشست نیز بازدید بخش‌هایی از ساختمان این آموزشگاه صورت گرفت .