آیین آفریتگان خوانی بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد

انجمن زرتشتیان تهران، به مناسبت سی و چهارمین سالروز درگذشت آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی آیین آفرینگان خوانی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران، در این آیین که با حضور نمانیدگانی از ستاد ارتحال امام خمینی و رسانه‌های جمعی برگزار شد، پس از اوستاخوانی موبد هرمز خسرویانی، دکتر افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران در سخنان کوتاهی یاد تمام درگذشتگان پارسا را گرامی داشت و افزود: در این سالها جنبه های متفاوتی از زندگی ایشان بررسی شده است. 
وی ادامه داد: ولی موضوعی که برای من به عنوان یک معلم جالب است و کمتر به آن پرداخته شده است،‌ صحبت کردن ساده ایشان بود که برای همه قابل فهم بود.
 موضوعی که حتما همه افرادی که پای منبر وی نشسته اند آنرا تصدیق می کنند.

برپایه این گزارش، در ادامه ی این آیین،  محمدرضا موحدی، مسئول کمیته اقلیت های مذهبی ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره)، به توضیح کمیته های مختلف این ستاد پرداخت و گفت:  یک سری کمیته مانند کمیته اقلیت های مذهبی،  فرهنگی هستند و یک سری برنامه با هماهنگی ایرانیان غیرمسلمان برگزار می شود که برخی مانند ادای احترام سراسری است و برخی دیگر توسط خود اقلیت ها برگزار می شود. 
وی به آیین آفرینگان خوانی و آیین بزرگداشتی که در کنیسه یوسف آباد برگزار شده بود، به عنوان دو نمونه از این برنامه ها اشاره کرد.

سپس حجت الاسلام داوود افضلی مسئول کمیته ورزش ستاد نیز در سخنانی به فعالیتهای ورزشی امام خمینی پرداخت.
 وی به فعالیت های ایشان در ورزش هایی چون تیراندازی، کشتی و سوارکاری اشاره کرد و افزود:  حتی در برخی از این رشته ها در آن زمان صاحب مقام بودند.
مسئول کمیته ورزش ادامه داد؛ در حالی که امروزه شبکه ورزش و رادیو ورزش و حتی رادیو ورزش بانوان داریم، در اوایل انقلاب حتی اجازه پخش اخبار ورزشی داده نمی شد و نمایش بدن مردان را دچار نوعی قبح می دانستند. تا آنکه ورزشکاران آن زمان نزد امام رفتند و وی با فتوایی این اجازه را داد.

این گزارش حاکیست؛ دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی به عنوان سخنران پایانی این برنامه در ادامه به جایگاه رفت.
 وی در سخنان خود پس از درود بر روان همه درگذشتگان پارسا، به جایگاه بیت امام اشاره کرد و گفت: آيا بیت امام درست شده است که تنها یک بار در سال مراسم برگزار کند؟ یا وظیفه دارد تا از آرمان های امام دفاع کند؟ آرمان هایی که در قانون اساسی همچون شغل برای همه، آموزش رایگان برای همه، مسکن برای همه و آزادی و برابری آمده است؟
 آرمان هایی که یک زمانی آرمان بود ولی الان تبدیل شده است به آرزوهای دست نیافتنی.

به گزارش روابط عمومی انجمن، این برنامه که از ساعت ۹ صبح آدینه ۱۲ خرداد در تالار ایرج آغاز شده بود تا حدود ساعت ۱۱ به درازا کشید.

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--