چگونگی مدیریت مالی در شرایط رکود و رونق

نشست اتاق بازرگانی زرتشتیان ایران با موضوع «آنچه که ما باید درباره تورم و مدیریت مالی در دوران رکود و رونق در تبدیل سرمایه بدانیم» برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران؛ سخنران این نشست  جمشید دارابیان هموند هیات مدیره ی گردش ۴۵ انجمن زرتشتیان تهران و کارشناس مالی و بانکی بود. 
وی در بخشی از سخنانش گفت: فهم علوم اقتصادی از فهم علوم ریاضی متفاوت است.
 در فهم علوم اقتصادی باید تلاش کرد قطعات اطلاعات کنار هم چیده شود. به عنوان مثال؛ در فهم تورم که یکی از عارضه های اقتصادی است، توجه به دستورالعمل های بانک مرکزی برای مهار تورم می تواند راهنمای ما در چیدن سبد دارایی ما شود.
 جمشید دارابیان همچنین گفت:  در فهم دوران رکود اقتصادی هم دنبال کردن دستورالعمل های دوران رکود به ما یاری می دهد که چگونه سبد دارایی را مطابق دوران رکود برای خودمان تنظیم کنیم.
بر پایه این گزارش؛ این بازنشسته ی بانک در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت آگاهی از دانش علوم اقتصادی اشاره کرد و افزود: علوم اقتصادی به ما می آموزد چه رفتاری در این دوران ها داشته باشیم و از چه نوع تصمیم گیری های پرهیز کنیم.
 سرمایه‌گذاری چند دوره‌ای در بازار سرمایه کمک می‌کند تا پیچیدگی‌های مرکب‌شدن دارایی در دوره‌های مختلف را ممکن سازد. برای سرمایه‌گذاری چند دوره‌ای چند مدل وجود که البته فرمول محاسبه آن‌ها کمی پیچیدگی دارد. برای محاسبه آن نیاز به تجربه و تخصص خواهید داشت به‌طور ساده، فرض کنید شما قصد سرمایه‌گذاری دارید، مانند اینکه قصد دارید سرمایه خود را به بانک بسپارید، اگر برنامه شما از این کار برای مدت یک سال باشد یعنی شما سرمایه‌گذاری یک دوره‌ای انجام داده‌اید. اما اگر قصد شما برای سرمایه‌گذاری چند ساله است به نوعی سراغ نوع دوم، یعنی سرمایه‌گذاری چند دوره‌ای در بازارهای مالی ارز طلا و مسکن رفته‌اید.
 این نشست پسین روز شنبه ۱۵ بهمن ماه و در محل برگزاری نشست های هیات مدیره انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد

--

--

--