سپاسگزاری از همکیشان همیار با انجمن در برگزاری آیین درگذشت اشوزرتشت

آیین بزرگداشت درگذشت اشوزرتشت اسپنتمان بگونه ی شایسته ای امسال نیز روز خورایزد برابر با 5 دی ماه 1401 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران؛ در برگزاری این آیین گروهی از همکیشان نیز به یاری انجمن آمدند و نقش پررنگی در برگزاری شایسته ی این آیین داشتند.
بر پایه ی این گزارش، کمیسیون خدمات انجمن زرتشتیان تهران، با انتشار گزارشی افزون بر قدردانی از همکاران دبیرخانه ی انجمن از دیگر همکیشان همیار نیز سپاسگزاری کرد:
از همه ی همکیشانی که در مراحل پخت و توزیع آش در شب چهارم و روز پنجم تلاش بسیاری کردند.
سرکار خانم خادم مانند هر سال در روزهای سوم و چهارم دی در آتشکده مدیریت پذیرایی از دیگر همکیشانی که در برگزاری این مراسم با انجمن همازوری کردند را به عهده داشتند و مانند هر سال هزینه صبحانه را هم پرداخت کردند.
از آقای رستم جمشیدی که مانند همیشه مدیریت پختن آش خیرات را به عهده داشتند. البته ایشان هر سال خودشان خرید های آش را هم انجام می دادند ولی امسال این کار را برادرشان آقای بهرام جمشیدی با همراهی آقای شاهرخ سلامتی یکی از یاران کمیسیون خدمات به نحو احسن به انجام رساندند. همچنین این دو همکیش ارجمند هزینه لرک جشن اشوزرتشت در تالار ایرج را بنامگانه عزیزانشان به عهده گرفتند.
آقای رویین تن نمیرانیان مانند هر سال پخت نان درگذشت اشوزرتشت را به طور رایگان انجام دادند.برش و بسته بندی نان نیز به عهده ایشان بود.
با هماهنگی کمیسیون خدمات با گرامی انجمن موبدان، مراسم جشن سال اشوزرتشت در ساعت 30/8 بامداد روز خیرایزد با آوای موبد کورش بلندی در تالار ایرج و حضور همکیشان برگزار شده و در ساعت 10 بامداد با حضور موبد پدرام سروشپور و دیگر موبدان اوستا خوانی گروهی و سخنرانی موبد سروشپور برگزار شد.
پس از آن به اتفاق آقای دکتر اختیاری و آقای دکتر نمیرانیان و تعدادی از اعضای انجمن تهران بر سر مزار ارباب کیخسرو شاهرخ حاضر شدیم و خدمات آن روانشاد را برای جامعه زرتشتی، گرامی داشتیم.
موبدان گرامی در سالن آرامگاه با درخواست همکیشان برای درگذشتگانش اوستا خواندند و همکیشان هم مانند هر سال از مزار درگذشتگانش دیدن کردند. عده ای با خودرو های شخصی و عده ای هم از اتوبوسهایی که در میدان سلماس، آدریان تهران، سنایی، رستم باغ، صادقیه و نیلوفر در ساعت های اعلام شده، در آرامگاه حضور یافتند و اتوبوس ها در ساعت های مقرر هم به مکان های خود بازگشتند.
دهشمندان که برای برگزاری مراسم 5 دی به حساب ذکر شده انجمن کمک کردند مبلغ 93.410.000 ریال و مبلغی که همکیشان در دبیرخانه یاری رساندند، مبلغ 292.500.000 ریال است. مبلغ شمارش شده از صندوقی که در آدریان تهران بود، 16.587.000 ریال و صندوقی که آرامگاه بود مبلغ 38.430.000 ریال که جمعا مبلغ 440.927.000 ریال بود.
گزارش کمیسیون خدمات حاکیست، کل هزینه های برگزاری این مراسم 969.165.000 ریال در این سه روز (ناهار، آش، سرویس و ...) بود.
قابل ذکر است هر سال کمک های مردمی با هزینه ها تقریبا برابر می شد، اما امسال اگرچه میزان کمک مردم بیشتر بود، ولی بدلیل گرانی های سرسام آور، کسری مبلغ 528.238.000 ریال از هزینه برگزاری مراسم را انجمن زرتشتیان تهران پرداخت کرد.